Witamy w świetlicy - rok szkolny 2013/2014

 

 

 

 

Poznajemy się

 

    Pierwsze tygodnie w naszej świetlicy przebiegały bardzo miło i przyjemnie. W tym czasie organizowaliśmy zabawy, które bardzo zintegrowały grupę. Poznaliśmy także zwyczaje i zasady panujące w świetlicy. Uroczyście przyjęliśmy do społeczności świetlicowej dzieci z klas zerowych i pierwszych.

 

 

Wesołe Świetliki

 

 

   

 

 

Nasze zabawy i zajęcia

 

 

 

 

 

 

Galeria prac

 

 

 


 

Misiowy konkurs

 

W związku ze zbliżającą się rocznicą Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej świetlicy został przeprowadzony konkurs plastyczny pt:

„Miśki, misie lubią sport nie od dzisiaj”.

Lista nagrodzonych:

I miejsce

  Daria Zdrodowska

  Marta Łapińska

  Gabriela Zalewska

II miejsce

  Klaudia Ślesińska

  Gabriela Chraboł

  Piotr Płoński

  Oliwia Demiańczuk

III miejsce

 Weronika Budzisz

 Milena Miłosiewicz

 Nikola Więcko

 Zuzanna Łapińska

 Marcin Choma

 

 

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs zorganizowały: Maria Masiak, Danuta Tyszko, Alicja Łapszo, Jolanta Kamińska-Choma.


 

 

Konkurs plastyczny

 

 

„Każdy miś Ci to powie, że sport to zdrowie”.

    Dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie organizowanym przez Świetlicę przy Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Białymstoku. Na konkurs wysłano 12 prac, w tym dwie zbiorowe.

 

Prace wysłane na konkurs:

 

 

 

Konkurs przeprowadziły nauczycielki świetlicy.


 

Andrzejki w świetlicy

 

 

 

 

 


 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY

 

 

    W piątek 7 lutego nasza świetlica rozbrzmiewała muzyką, a wszystko to z powodu zabawy karnawałowej. Jak co roku uczestników było wielu. Wśród nich nie brakowało przebierańców. Były księżniczki, wróżki, motylki, cyganki i wiele innych pomysłowych postaci. Oprócz radosnych tańców, dzieci wzięły udział w konkursach z nagrodami. Najwięcej emocji sprawił dzieciom konkurs „Gorące krzesła” oraz wybór króla i królowej balu, którego zwycięzcami w tajnym głosowaniu zostali Krzysztof Gołaszewski i Magdalena Łaszcz. Podczas balu uczniowie mogli ugasić pragnienie słodkimi soczkami i posilić się ciasteczkami. Oczywiście dla wielu uczniów zabawa była za krótka i mogłaby potrwać jeszcze kilka godzin. No cóż, na kolejny bal karnawałowy w świetlicy zapraszamy już za rok.

Nauczyciele świetlicy.

 


 

 

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS MUZYCZNY „MOJA KOLĘDA”

 

Święta, święta, święta,

Święta, czas kolędowania,

Święta, święta, święta,

Święta, narodziny Pana.

 

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, nauczycielki świetlicy: Maria Masiak i Bożena Łapińska, zorganizowały konkurs muzyczny pt. „MOJA KOLĘDA”. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do świetlicy, które z wielkim przejęciem i zaangażowaniem samodzielnie wybrały ulubione kolędy i pastorałki, zaopatrzyły się w podkłady muzyczne i instrumenty do ich wykonania. Przesłuchania konkursowe wybranych utworów odbywały się w II kategoriach:

- śpiew

- gra na instrumentach.

    Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane kolędy na bardzo wysokim poziomie wokalnym i instrumentalnym. Ich występy były nagradzane gromkimi brawami. Za najlepsze występy dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.

    Lista nagrodzonych w konkursie „MOJA KOLĘDA”:

I kategoria  - ŚPIEW

I miejsce – Julia Jabłońska, Julia Trzaska

II miejsce – Agata Galent, Hania Olędzka, Gabrysia Zalewska

II kategoria  - GRA NA INSTRUMENTACH

I miejsce – Piotr Płoński (keyboard), Daria Zdrodowska (flet)

    Wyróżnienia: Karolina Kocińska, Jakub Łupiński, Julia Łupińska, Marta Łapińska, Wiktoria Witkowska, Karolina Lulko, Gabrysia Kopacewicz, Konstancja Perajska.

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym i wszystkim uczestnikom.   

 

 

.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”

    Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest oprócz choinki bombka świąteczna. 19 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”. Wszystkie prace zadziwiały pomysłowością i oryginalnością.

Lista nagrodzonych w konkursie:

I miejsce – Wiktoria Kopacewicz

II miejsce – Julia Łuba, Daria Zdrodowska

III miejsce – Ola Łapińska, Piotr Płoński

Konkurs zorganizowały: Maria Masiak Bożena Łapińska

 

 

.

 


 

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

 

6 grudnia jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie.

            W tym dniu w świetlicy szkolnej było wesoło i radośnie. Wszystkie dzieci obdarowane zostały cukierkami. Chętnie śpiewały piosenki o Mikołaju i tematyce świątecznej.

            Kochany Mikołaju do zobaczenia w przyszłym roku.

 

.

 

 

 

.

 

 


ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

 

            Nasza świetlica w grudniu zyskuje świąteczny wygląd. Wszystko zaczyna błyszczeć i lśnić. Wspólnie ubieramy choinkę. Czekamy na przyjście Mikołaja.

.

 

 

 


ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

 

Dnia 22 listopada odbyły się Andrzejki w świetlicy szkolnej. Były one wspaniałą okazją do dobrej zabawy, źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Był to dzień tajemniczych wróżb i czarów połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem. Honorowym gościem uroczystości była Pani dyrektor Danuta Roszkowska.

Wróżby należy traktować „z przymrużeniem oka”, ale mamy nadzieję że niektóre z nich się spełnią.

Zabawę andrzejkową przygotowały: Alicja Łapszo, Maria Masiak, Bożena Łapińska, Agnieszka Kropiewnicka.

 

 

.

 

 

NASZE PRACE

 

.

 

Ewa Łukaszuk

 


 

 

NASZA GRUPA

 

We wrześniu w świetlicy uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły zostali uroczyście pasowani na Świetliczaków. Były występy, konkursy i wesoła zabawa. Dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

 

 

.

 


 

ŚWIETLICA 2011/2012

 

 

Szewczyk Dratewka

FOTOGALERIA

 

           

           

           

       

 

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO - GRAFICZNY "KARTKA WIELKANOCNA"

 

   

   

   

   

   

Jolanta Smoktunowicz

 

 

CHOINKA W ŚWIELIKOWIE

 

    Tradycji stało się zadość - w świetlicy, 13 stycznia była choinkowa zabawa - bal przebierańców. Były przebrania i dekoracje, świetna muzyka i tańce. Przybył też Mikołaj z prezentami – p. M. Tomkiel - i mili goście radośnie witani. Była zabawa, były konkursy, wybrano też króla i królową. A na koniec były oczywiści słodkości. Jak miłe może być podtrzymywanie tradycji!

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

 

„Baśń o Dwunastu Miesiącach”

 

    Grupa teatralna naszej świetlicy, zachęcona sukcesami przygotowała, pod kierunkiem p. D. Tyszka, kolejne przedstawienie pt: „Baśń o Dwunastu Miesiącach”. Oprawę muzyczną opracowała p. B. Krassowska, a przepiękne stroje i dekoracje (przy współudziale rodziców) p. E. Łukaszuk.

    Z przedstawieniem aktorzy wystąpili: w ramach przeglądu teatralnych zespołów dziecięcych województwa podlaskiego, Arkadyjka 2011 w Białymstoku, na forum szkoły, gdzie oklaskiwali ich nauczyciele i uczniowie, przed 6-letnimi przedszkolakami, ich opiekunami i dyrekcją z Przedszkola nr 1 w Łapach.

    Wszystkie dzieci, prócz satysfakcji, otrzymały piękne dyplomy z osobistym zdjęciem oraz płytę z nagraniem występu w „Arkadyjce”. Już teraz dzieci zapowiedziały wystąpienia w kolejnych przedstawieniach.

 

 

   

 

      

 

 

Konkurs plastyczno - graficzny "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

 

 

               

 

           

 

           

 

                        

 

           

 

   

Ewa Łukaszuk Jolanta Smoktunowicz

 

Andrzejki

 

    Wieczór andrzejkowy to szczególny dzień w świetlicy, pełen magii, wróżb i zabawy. By zadość uczynić tradycji, w wigilię św. Andrzeja, dzieci ze świetlicy obchodziły jego święto - andrzejki. Wszyscy z zainteresowaniem brali udział we wróżbach i zabawach. Każde dziecko chciało wiedzieć, co je spotka w dalszej lub bliższej przyszłości. Chociaż owe „bajanie” traktujemy z przymrużeniem oka, jak dobrą zabawę, to niemałe emocje towarzyszyły  dzieciom przy kolejnych stolikach z wróżbami.

 

 

ARKADYJKA 2011

przegląd teatralnych zespołów dziecięcych województwa podlaskiego

"Baśń o Dwunastu Miesiącach"

 

 

   

 

   

 

   

 

 

„Nasza klasa”

           

    Grupa teatralna „Świetliki” przygotowała  przedstawienie pt. „Nasza klasa”. Zaprezentowała je 4 listopada 2011 roku koleżankom i kolegom ze świetlicy oraz licznie przybyłym gościom. Dzieci pod kierunkiem p. Danuty Tyszka „profesjonalnie” zagrały swoje role. Zebrały liczne pochwały od dyrekcji szkoły i widzów - gości. 

 

  

  

  

  

  

  

 

Wyjazd dzieci ze świetlicy na basen

    11 października 2011r.  grupa chętnych dzieci ze świetlicy wyjechała na basen w Wysokim Mazowieckim. Przez półtorej godziny korzystały z atrakcji wodnych pod czujnym okiem wychowawczyń - A. Łapszo, D. Tyszka, H. Dworakowskiej oraz ratowników. Zadowolone choć nieco zmęczone wróciły do domu.

 

 

 

ŚWIETLICA 2010/2011

 

PIKNIK POD CHMURKĄ

 

    14 czerwca 2011 r. Świetliczaki, które przez cały rok przestrzegały regulaminu oraz obowiązków wzorowego uczestnika świetlicy, wzięły udział w pikniku. Na ogródkach działkowych „Sosenka”, przez dwie godziny (a wydawało się, że ledwie kilkanaście minut), pod opieką  A. Łapszo  i M. Masiak, dzieci wesoło się bawiły. Gospodarzem i „wodzirejem  imprezy” był pan J. Judycki.  Pogoda nam sprzyjała. Dzieci, po przybyciu na miejsce, szybko zapoznały się z terenem. Niecierpliwie czekały na  ognisko. Każdy otrzymał długi, zaostrzony kij z kawałkiem kiełbaski  i samodzielnie ją upiekł. Mniam, mniam … jakie to było pyszne! 

    Przyszedł czas na konkursy: rzut beretem na odległość, skoki w  workach, drużynowe napełnianie słoiczka wodą łyżkami stołowymi.  Zwycięzcy otrzymali  słodkie nagrody,  a przegrani …także ,na pocieszenie. Chociaż P. Judycki przygotował inne, ciekawe konkurencje i serdecznie zachęcał do pozostania, niestety musieliśmy zbastować.   Jeszcze tylko podziękowania i pamiątkowe zdjęcie .

Autentycznie zadowoleni, a nawet zmęczeni, z obietnicą, że wrócimy w przyszły roku,  wróciliśmy do szkoły.

Alicja Łapszo

 

   

 

   

 

   

 

   

   

 

   

 

   

 

 

WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE W ŚWIETLICY – „GDY NADCHODZI WIOSNA…”

 

    Dnia 30 marca 2011 o godzinie 13.15 w  świetlicy szkolnej odbyła się premiera przedstawienia z okazji nadejścia wiosny pt: „Gdy nadchodzi wiosna”.

W przedstawieniu wzięły udział  dzieci uczęszczające do świetlicy : Julia i Sandra Brzozowskie, Gabriela Galent  (narratorzy), Aleksandra Koszczuk w roli wiosny oraz Patrycja Falkowska,  Wiktoria Łapińska, Julia i Wiktoria Konopko, Kinga Kaczyńska, Hubert Gołaszewski, Mateusz Kozicz, Paula Wojciula,  Aleksandra Łapińska, Wiktoria Rutkowska.

    Nauczycielki  świetlicy: Maria Masiak, Joanna Sopek, Agnieszka Kropiewnicka przez  miesiąc przygotowywały dzieci do występu. Wspólnie z dziećmi wykonały dekoracje i elementy strojów. Na premierę przedstawienia  zaproszeni zostali  goście  honorowi : Pan  dyrektor - Andrzej Rogowski, Pani dyrektor – Danuta  Roszkowska  oraz Pani kierownik świetlicy – Alicja Łapszo, a także rodzice  i wychowawczyni   klasy II. 

    W dniu wystawienia inscenizacji   nastrój  i emocje wzrastały wraz ze zbliżającą się godziną rozpoczęcia. Gdy w końcu nadeszła ta chwila i zabrzmiały pierwsze tony muzyki,  mali aktorzy wkroczyli dzielnie na scenę. Wszystko co zostało wyćwiczone zaprezentowali bez zarzutu, z wielką dozą zaangażowania . Całe przedstawienie  zakończyło się  pięknym tańcem towarzyskim – Cha-Cha  w wykonaniu pary dzieci, które uczęszczają na tańce: Pauli Wojciula i Huberta  Gołaszewskiego, a „Wiosna” rozdawała gościom kwiaty własnoręcznie wykonane przez dzieci. Wszystkie wydarzenia zostały  uwiecznione na zdjęciach.  

DZIĘKUJEMY DZIECIOM ZA WSPANIAŁĄ GRĘ, A GOŚCIOM I RODZICOM ZA PRZYBYCIE –

-WYCHOWAWCZYNIE

   

   

   

   

   

   

 

CHOINKA – BAL PRZEBIERAŃCÓW W  ŚWIETLICY

 

Rokrocznie w okresie karnawału nauczyciele świetlicy organizują bal przebierańców i zabawę choinkową. W 2011 roku taki bal odbył się również 20 stycznia. Świetlica kolorowo przystrojona wglądała naprawdę karnawałowo. Świetliki wraz z dziećmi pracowników szkoły z niecierpliwością  oczekiwały na ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. W końcu przybył z workiem prezentów. W tej roli wystąpił instruktor tańca i wspaniały organizator zabaw pan Marcin Tomkiel. Dzieci wraz z miłym gościem tańczyły w takt nowoczesnych przebojów muzycznych. Z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zabawach: „Bitwa na śnieżki”, „Rób to, co ja”, „Taniec na gazecie”, „Lina przyjaźni” . Nawet p. dyrektorowi Andrzejowi Rogowskiemu udzielił się wesoły nastrój. Jak bal przebierańców, to i konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Wszyscy, którzy zechcieli się przebrać, mogli się zaprezentować w takt muzyki. Następnie dzieci wybrały króla i królową balu, których, po odtańczeniu obowiązkowego „pląsu”,  nagrodzono słodkościami. Wreszcie nadszedł czas prezentów- tegoroczne były naprawdę skromne- i słodkiego poczęstunku w stołówce szkolnej. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i Mikołaj  musiał się pożegnać. Wśród radosnych okrzyków „dziękujemy”, „przyjedź za rok” ruszył w dalszą drogę, by wręczyć paczki dzieciom pracowników szkoły.

         Cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. A my już myślimy o kolejnym balu, Mikołaju i prezentach, może obfitszych w przyszłym roku.

Alicja Łapszo

 

       

 

       

 

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS MUZYCZNY-  „Hej, kolęda, kolęda”

 

    W roku szkolnym 2010/2011 nauczycielki świetlicy: Joanna Sopek i Maria Masiak zorganizowały Konkurs Muzyczny  pt: „Hej, Kolęda, kolęda”. Dzieci ze świetlicy z wielkim przejęciem przystąpiły do tego konkursu. We własnym zakresie zaopatrzyły się w  podkłady muzyczne (płyty) i dzielnie przystąpiły do śpiewania w dniu przesłuchań(20.12.2010). Nauczycielki przy ocenie i wyłonieniu zwycięzców brały pod uwagę nie tylko sam śpiew, ale również zachowanie sceniczne.  Komisja stwierdziła, że najlepiej znali słowa i  zachowali linię melodyczną  oraz najlepiej zaprezentowali się chłopcy. Tak więc nagrodzono :

I miejsce: Mateusz Kozicz, Hubert Gołaszewski

II miejsce: Wiktoria i Julia Konopko, Julia Brzozowska i Kinga Kaczyńska, Ola Łapińska

III miejsce: Ola Łapińska I, Ola Łapińska II, Dominika Łapińska

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

   

 

   

 

   

 

 

Wieczór andrzejkowy - 24.11.2010 r.

 

 

    Wieczór andrzejkowy to szczególny dzień w świetlicy, pełen magii, wróżb i zabawy. Zgodnie z tradycją, w wigilię św. Andrzeja, dzieci ze świetlicy obchodziły jego święto - andrzejki. W roku szkolnym 2010/2011 nauczycielki świetlicy: Maria Masiak, Joanna Sopek, Agnieszka Kropiewnicka i Jolanta Smoktunowicz  również  zorganizowały wróżby typu:  „Szczęśliwy los”, „Poznaj imię swojej sympatii”, „Szczęśliwy numerek”  i  zabawy przy muzyce oraz– „Magiczne puzzle” i „Magiczny balonik”. Wszyscy z zainteresowaniem brali udział we wróżbach i zabawach. Każde dziecko chciało wiedzieć, co je spotka w dalszej lub bliższej przyszłości.  Naszym gościem honorowym była Pani Dyrektor.

  Wszystkie atrakcje tego dnia zakończył słodki poczęstunek, po którym świetliczaki rozeszły się  do domów.

 

     

 

                  

 

 

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY – „ POLSKA ZŁOTA JESIEŃ”

 

    W tym konkursie wzięło udział 21 świetliczaków. Prace były  wykonywane różnymi technikami (mokre w mokre, farbą plakatową, kółkami orgiami, collage). Dzieci pracowały pod kierunkiem nauczycielek świetlicy, które  udzielały rad i wspierały wykonanie na wszystkich etapach pracy. Rysunki były bardzo piękne dlatego powstała wystawa prac udostępniona do oglądania na terenie naszej szkoły. Dzieci nagrodzone:

I miejsce: JULIA BRZOZOWSKA, GABRIELA GALENT, BARTOSZ KOSTRO, WIKTORIA RYŚ   

II miejsce: JULIA KONOPKO, JULIA JABŁOŃSKA

III miejsce: WIKTORIA KONOPKO

 

     

 

  

 

ŚWIETLICA 2009/2010

 

.

Świetlica ma na celu tworzenie warunków wspomagających wszechstronny rozwój ucznia (z uwzględnieniem jego zdolności i możliwości intelektualnych) w świadomym i samodzielnym zdobywaniu wiedzy w atmosferze przyjaźni i bezpieczeństwa na podstawie fundamentalnych zasad moralnych.

 


 

 

GDY ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

KAŻDEMU UCZNIOWI RADOŚĆ SIĘ UDZIELA,

GDY ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

Dnia 14 października 2009 roku  w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach obchodzono uroczyście święto Edukacji Narodowej.  Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały część artystyczną pt: „ Do naszej szkoły nie chodzą anioły” pod kierunkiem  nauczycielek  świetlicy  pań: mgr Alicji Łapszo, mgr Joanny Sopek i mgr Jolanty Smoktunowicz. Oprawę  muzyczną  przygotowała pani mgr Urszula Dworakowska z  chórkiem.

Dzieci przebrane za nauczycieli i uczniów  przedstawiały zabawne scenki z życia szkolnego.

[ - (dzieci siedzą w ławce na lekcji przyrody)

-Nauczycielka tłumaczy dzieciom, że nie można całować kotków ani piesków,  bo można się bardzo rozchorować.

- Uczennica na to: „ to prawda proszę pani, bo moja ciocia pocałowała kotka”

- Nauczycielka dopytuje: „ I, co?”

- Uczennica odpowiada: „ i kot zdechł,  proszę pani” ]

Na zakończenie uczestnicy przedstawienia wręczyli nauczycielom drobne upominki (kwiatki z życzeniami) -wykonane własnoręcznie.  Zarówno nauczyciele, personel jak i uczniowie byli w radosnym nastroju.


 

 

ANDRZEJKI  U  „ŚWIETLIKÓW”  

 

 

By zadość uczynić tradycji, w wigilię św. Andrzeja (27.11 2009r.),dzieci ze świetlicy obchodziły jego święto- andrzejki. Wszyscy z zainteresowaniem brali udział we wróżbach i zabawach. Każde dziecko chciało wiedzieć, co je spotka w dalszej lub bliższej przyszłości. Chociaż owe „bajanie” traktujemy z przymrużeniem oka, jak dobrą zabawę, to niemałe emocje towarzyszyły  dzieciom przy kolejnych stolikach z wróżbami.

W tajemniczy nastrój wprowadziła nas Wróżka. W tej roli wystąpiła wychowawczyni p. Joanna Sopek. Swymi czarami sprawiła, że na czystej kartce papieru pojawił się napis obwieszczający dobrą zabawę- „andrzejki”.

Dzieci w grupach układały  czarodziejskie puzzle. By zapewnić sobie pomyślność w przyszłym roku poszukiwały orzechów ukrytych w najdziwniejszych miejscach świetlicy. A skarby z zaczarowanej skrzyni pomogły w odgadnięciu bajkowych haseł w kalamburach.

Wieczorek zakończyła  ulubiona zabawa muzyczna „Gorące krzesła”. Pod czujnym okiem p. Jolanty Smoktunowicz wyłonił się zwycięzca, oczywiście sowicie nagrodzony. Za wspaniałą zabawę świetlikom podziękowała pani dyrektor- nasz gość honorowy.

  Po niecodziennym dniu w świetlicy dzieci z ochotą uzupełniły energię słodkim poczęstunkiem i pewnie „brykałyby” dalej, gdyby nie konieczność powrotu do domu.

  

    

 

Wieczór andrzejkowy to szczególny dzień w świetlicy, pełen magii, wróżb i zabawy. Nauczycielki przebrane za wróżki zorganizowały wróżby typu:  „Kim będziesz w przyszłości?”, „Poznaj imię swojej sympatii”, „Magiczne liczby” oraz zabawy – „Kalambury”, „ Poszukiwacze orzechów”, „Muzyczne krzesła”, „Magiczny balonik”.

 


 

DZIŚ W ŚWIETLICY ŚMIECH I TAŃCE,

TAŃCZĄ RÓŻNI PRZEBIERAŃCE

 

CHOINKA W ŚWIETLICY

 

Rokrocznie, w okresie karnawału, organizujemy w naszej świetlicy szkolnej bal przebierańców i choinkową zabawę. W tym roku taki bal odbył się 20 stycznia.

         Świetlica przystrojona balonami, serpentynami i zabawkami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci i wychowawczynie, wglądała naprawdę karnawałowo. Świetliki w oczekiwaniu na ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA piosenką „Przyjedź Mikołaju” umilały sobie czas. W końcu przybył z ogromnymi workami prezentów. W tej roli wystąpił instruktor tańca i wspaniały organizator zabaw pan Marcin Tomkiel. Dzieci wraz z miłym gościem tańczyły w takt nowoczesnych przebojów muzycznych. Z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zabawach „Bitwa na śnieżki”, „Rób to, co ja”,     „ Taniec na gazecie”. Nawet dyrekcji- p. Andrzejowi Rogowskiemu i p. Danucie Roszkowskiej- udzielił się wesoły nastrój i przyłączyli się do wspólnych pląsów.

Jak bal przebierańców, to i konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy.

Wszystkich, którzy zechcieli się przebrać, po krótkiej prezentacji, uhonorowano szarfą króla lub królowej balu.

Wreszcie nadszedł czas prezentów: chłopcy otrzymali samochód ciężarowy i worek klocków, dziewczynki kuchnię dziecięcą i kasę sklepową. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i Mikołaj  musiał się pożegnać. Wśród radosnych okrzyków „dziękujemy”, „przyjedź za rok” ruszył w dalszą drogę. Dzieci tymczasem zasiadły do stołów zastawionych łakociami, a to już zasługa pani intendentki i pań kucharek.

         Cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. A my już myślimy o kolejnym balu, Mikołaju i prezentach, ale to dopiero za rok. 

                                                                                    Alicja Łapszo

.

MOJE  VANCOUVER  2010

KONKURS PLASTYCZNY

 

·         Czas trwania:  17 lutego – 5 marca 2010

·         Technika prac: dowolna

·         Format prac: A 4

·         Kategoria wiekowa:  kl. I– III , kl. IV– VI

Dodatkowe informacje:

Prace powinny obejmować swoją tematyką:

- sporty zimowe (olimpijskie)

-ulubione dyscypliny sportowe

- przeżycia własne związane z Olimpiadą

- ciekawostki z Olimpiady

- ważne wydarzenia z Olimpiady (najważniejsze dla Polski i Polaków).

ORGANIZATOR:  ŚWIETLICA SZKOLNA

PATRON: DYREKCJA SP nr 1 w ŁAPACH

 

 

 

LISTA NAGRODZONYCH W KONKURSIE

 

KATEGORIA  KLASY  I – III

 

I MIEJSCE  - PATRYK ZDRODOWSKI

 

II MIEJSCE  - IZABELA  GĄSOWSKA

 

III MIEJSCE  - ELIZA ŁAPIŃSKA

 

 

KATEGORIA  KLASY  IV – VI

 

I MIEJSCE  - WERONIKA  FERENC

 

II MIEJSCE  - MARCIN GREGORCZUK

 

III MIEJSCE - IZABELA ZDRODOWSKA

 

 

KATEGORIA  KLASY „0”

 

I MIEJSCE  - JULIA KONOPKO

 

II MIEJSCE  - ALEKSANDRA  KOSZCZUK

 

III MIEJSCE  - AGATA ŁAPIŃSKA

 

 

LISTA WYRÓŻNIONYCH

 

W KONKURSIE „MOJE VANCOUVER 2010”

 

KATEGORIA KLASY  „0”

 

1.     NATALIA BIELICKA  KL. „0” B

2.    KLAUDIA ZAWISTOWSKA  LAT 5 KL. „0” B

 

KATEGORIA  KLASY  I – III

 

1.    JULIA ROSZKOWSKA  KL. I A

2.    ALAKSANDRA  ŁAPIŃSKA  KL.  I A

3.    JAN TOPCZEWSKI   KL.  I A

4.    JULIA KRAJEWSKA  KL. I B

5.    GABRIELA  GALENT  KL. I C

6.    MARIA ZDRODOWSKA  KL. I C

7.    MAGDALENA CWALIŃSKA  KL.  II B

8.    ZUZANNA PŁOŃSKA   KL.  II B

9.    WIKTORIA KONOPKO  KL. II C

 

KATEGORIA  KLASY  IV – VI

 

1.    KAMIL  BUŃKOWSKI  KL. IV B

2.     PRACA ZESPOŁOWA  KLASA IV E

3.     DAWID KAZIMIERCZUK  KL. VI E

4.     BARTEK GÓRSKI  KL. VI E

5.     EWA BRUSZEWSKA  KL. VI E

 

 

.

 


 

 

PODSUMOWANIE  ŚWIETLICOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

 

Dnia  13. 05. 2010 roku w świetlicy odbył się  po raz  Świetlicowy Konkurs Ortograficzny.

Do konkursu zgłosiło się  7 dzieci z klas II i III, przystąpiło 6  uczniów.

·         I        MIEJSCE        Zdrodowska Marta   klasa   II a             59 pkt.

·         II       MIEJSCE        Karolina Cimoch       klasa    III b            58 pkt.

·         III      MIEJSCE        Gąsowska Izabela  klasa     II a             54 pkt.

·         IV      MIEJSCE        Konopko Wiktoria     klasa   II c             41 pkt.

 

 

Poza tym  udział wzięli:

·         Karina Litwińczuk     klasa II b      23 pkt.

·         Filip Roszkowski       klasa III a     13 pkt.                  

 

Praca konkursowa zawierała ciekawe ćwiczenia, zagadki, wykreślanki z trudnościami ortograficznymi.

W konkursie można  było zdobyć łącznie 62 punkty. 

Dnia  17  maja 2010 r. rozdano nagrody  (kieszonkowe słowniczki ortograficzne, długopisy,  kredki, gumy do skakania, słodkości ) za pierwsze IV miejsca, a dla wszystkich dyplomy za udział.

Opracowanie i organizacja  mgr Joanna Sopek